Macline / Aralık 2013 Ürün Kodu: SKU-2150

1, Kapak
4, İçindekiler
6, Editörden
8, Apple II’nin kaynak kodları erişime açıldı / 1977 yılında piyasaya sürülen Apple’ın ilk kitlesel ürünü Apple II’nin kaynak kodları artık internet üzerinden indirilebilir.
14, Bill Gates’ten Zuckerberg’e önemli eleştiri / Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Facebook’un patronu Mark Zuckerberg’in üçüncü dünya ülkelerine olan bakış açısını eleştirdi.
17, Hiçbir açıyı kaçırmayan bir kamera / Panono adı verilen bir kameralı topla 360 derece panoramik görüntüler çekerek kendi ‘Google Street View’ deneyiminizi yaşayabilirsiniz.
18, Kızlı erkekli iWatch’lar / Apple’ın merakla beklenen akıllı saatleriyle ilgili bazı yeni bilgilere ulaşıldı.
21, Mars’ta hayat televizyondan yayınlanacak / Webit 2013 etkinliğinde en çok dikkat çeken konuşmacılardan biri Mars One projesinin lideri ve Hollandalı bir girişimci olan Bas Lansdrop’tu.
23, Altın Örümcek / Altın Örümcek Başvuru Heyecanı Başladı. 29 Yeni Mac Pro nasıl karşılanacak? İnsanoğlunun şüphesiz en önemli özelliklerinden paylaşım kavramı, sosyal ağlar üzerinde uçsuz bucaksız noktalara taşınabiliyor. Tıpkı Türkiye’de olduğu gibi…
37, Siri’nin Sesi Nasıl Yaratıldı? / Ona kim olduğu sorulduğunda, bunun önemli olmadığını söylese de Siri’nin teknoloji tutkunları için büyük bir önemi var. Bu yazıda Siri’nin ardındaki ses tekniğinin oluşturulma sürecini ele aldık.
42, Makale / Apple vs. Google / Apple, Microsoft’la olan mücadelesinden edindiği tecrübelerden yararlanabilecek mi?.
40, İnceleme / Mac’e özel Pages 5.0 İncelemesi Yeni Pages, uygulamanın hem Mac hem de iOS versiyonunda sorunsuz çalışma ve dosya paylaşım performansı sergiliyor.
48, Dikkat Çeken 5 Mac Oyunu
52, Yapay Zekanın Geleceği / Internet ve sosyal medyanın yoğun şekilde kullanılmaya başlanmasıyla birlikte, online kişilikler de sıkça tartışılmaya başlandı.
61, Taze Elma / Bu sayfada en güncel Macintosh ve çevre birimlerinin fiyatlarını bulabilirsiniz.
64, 2. El Mac Pazarı / Satmak veya almak istediğiniz Mac ve çevre birimlerini ücretsiz yayınlıyoruz.
65, İnsan Kaynakları / Freelance çalışanlar, ders verenler, iş arayanlar ve eleman arayanlar bu sayfada buluşuyor.

Abonelik Tipi

90% lara varan avantaj 6,99 ₺

İLGİLİ KATEGORILER

Macline Diğer Sayılar

Macline Aralık 2013

Macline / Aralık 2013

6,99 ₺


Macline Haberler