Forbes / Temmuz 2019 Ürün Kodu: SKU-11063

2019 BANKA RAPORU
FED YENİDEN PARASAL GENİŞLEME SİNYALİ VERDİ. BU DURUM TÜRK BANKALARININ YILIN İKİNCİ YARISINDA BÜYÜMESİNİ ATEŞLEYECEK.

BANKACILIK SEKTÖRÜ KAMU BANKALARININ KREDILERDEKI YÜKÜ SIRTLAMASIYLA 2018’I BEKLENENDEN DAHA IYI DURUMDA KAPATTI. 2019’UN ILK YARISI EKONOMIDEKI YAVAŞLAMA NEDENIYLE ÖZEL BANKALARIN KREDILERDE IYICE GERI ÇEKILMESINE SAHNE OLDU. ANCAK GEÇEN AY ABD MERKEZ BANKASI FED’IN FAIZ INDIRIMI YAPABILECEĞINI AÇIKLAMASIYLA BIRLIKTE RÜZGAR YÖN DEĞIŞTIRDI. TÜRKIYE DAHIL BÜTÜN GELIŞEN ÜLKELER YENI BIR PARASAL GENIŞLEME FIRSATINI DEĞERLENDIRMEK IÇIN SIRADA BEKLIYOR. BU RÜZGARLA BIRLIKTE 2019’UN TAHMINLERDEN DAHA IYI DURUMDA KAPANACAĞI BEKLENIYOR. EDILIYOR.

EN ÇOK KAZANAN DİZİ YAPIMCILARI

51 bir televizyon dizisinin yaklaşık 880 milyon lira ciro ürettiği 2018-2019 sezonu yapımcılar açısından pek parlak geçmedi. Dizi sayısı önceki sezona göre 25 azaldı. Toplam ciroları ise 520 milyon lira daraldı. Listenin zirvesinde ise yeniden tanıdık yüzler var. Yılın en çok kazanan yapımcıları güçlerini birleştiren Timur Savıcı ve Burak Sağyaşar oldu. İkinci sırada ise Ay Yapım ile güçlerini koruyan Kerem Çatay ve Pelin Diştaş var.

Bodrumlu Bitci
Çağdaş Holding’in CEO’su Çağdaş Çağlar bir yandan 150 milyon dolar yatırımla Bodrum’da ikinci Swissotel yatırımına devam ediyor bir yandan da yeni kurduğu kripto para borsası Bitci’yi büyütme planları yapıyor.

Mueller soruşturmasının merkezindeki proje, iyi planlanmış bir tezgah değildi. Bunun yerine, daha önce kimsenin yapmadığı bir şeyi yapıp anlaşmanın içeriğine baktığımızda, merkezinde Putin’in bulunduğu, nispeten düşük bir ödül potansiyeli için üstlenilen şaşırtıcı seviyede bir risk ortaya çıkıyor.

Bugünlerde Türkiye’de biyoteknoloji alanında ilgi çekici bir hareketlilik var. Bu, Türkiye’den çıkan özgün biyoteknoloji ürünlerinin küresel boyutta ticarileştiğini daha kısa sürede görebileceğimiz anlamına geliyor.

Girişimciler, genetik düzenleme teknolojisini büyük iddialarla laboratuvardan kliniğe taşıyor. Ama patentlerin sahibi kim?

Erkan Gül, dünyanın tehlikeli coğrafyalarından fırsatlar çıkarmayı iyi biliyor.

Altın Uykudan Uyandı
Altın fiyatları altı yıl sonra ilk kez ons başına bin 400 doların üzerine çıktı.

Bu Kimin Projesi!
Bin 700 nüfuslu balıkçı köyü Söğüt’teki Manzara Restaurant, adının hakkını vermekle kalmıyor gurme damaklara A’dan Z’ye dünya standartlarında bir deneyim yaşatıyor.

Adriyatik’in Hırslı Kızı
Geçmiş zamanlarda savaş gemilerinin barınağı Porto Montenegro şimdi Akdeniz’in en görkemli marinalarından.

Christina O.’nun Hikayesi
Güzeller güzeli süperyat Christina O’nun hikayesinde aşk ve ihanet de var, skandal ve ölüm de...

Abonelik Tipi BU YAYIN SATIŞA KAPALIDIR!

90% lara varan avantaj 8,99 ₺

İLGİLİ KATEGORILER

Forbes Diğer Sayılar

Forbes Temmuz 2019

Forbes / Temmuz 2019

8,99 ₺


Forbes Haberler