Ekonomist / Temmuz 21, 2019 Ürün Kodu: SKU-11105

Anadolu 50
İş dünyasının Anadolu’dan çıkan önderlerini sıraladığımız “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı” araştırmasının 2019 sonuçları belli oldu. Her biri bulundukları kentlerde şirketleriyle ciddi istihdam sağlıyor, vergi rekoru kırıyor ve yaptıkları sosyal yatırımlarla bölge ekonomisine güç veriyor. Anadolu’ya yön veren 50 ismin yer aldığı listemizin zirvesi bu yıl da değişmedi. Gaziantep’ten doğan Sanko Holding’in onursal başkanı Abdülkadir Konukoğlu, yine listemizin zirvesinde yer aldı. İkinci sırada Osmaniye’den dünyaya açılan demir-çelik devi Tosyalı Holding’in yönetim kurulu başkanı Fuat Tosyalı var. Üçüncü sırayı ise Bursalı Sütaş’ın yönetim kurulu başkanı Muharrem Yılmaz aldı.

İç talepte zayıflık sürüyor

İşsizlikte durum hala çok kötü

AB ve ABD yaptırımları Türkiye’yi nasıl etkiler?
Geçen hafta AB ve ABD’den gelen yaptırım haberleri yakından takip edildi. Piyasalarda bu haberlerin henüz olumsuz bir etkisi görülmedi. Ancak muhtemel ABD yaptırımlarının ağır bir yük getirmesinin Türkiye ekonomisine darbe vurabileceği yorumları yapılıyor.

Paylaşımlı ofisler start up’ları bekliyor!
Paylaşımlı ofis ya da ortak ofis alanı anlamına gelen coworking kavramı son dönemde Türkiye’de büyük ilgi görüyor. Düşük kira maliyeti ve networking gibi imkanlar sunan bu alanların sayısı hızla artıyor. Bu alanlar özellikle start up’lara önemli avantajlar sağlıyor.

Abonelik Tipi

90% lara varan avantaj 6,99 ₺

İLGİLİ KATEGORILER

Ekonomist Diğer Sayılar

Ekonomist Temmuz 21, 2019

Ekonomist / Temmuz 21, 2019

6,99 ₺


Ekonomist Haberler