Atlas / Temmuz 2018 Ürün Kodu: SKU-9469

ISTRİA / HIRVATİSTAN
Adriyatik büyüsü
Adriyatik’in köpürdüğü kıyılar, zeytin ağaçlarıyla kaplı tepeler, Roma mirası, tarihi kentler, hayatın sakince, doğayla uyum içinde aktığı bir coğrafya… Hırvatistan’ın kalp biçiminde mavi sulara uzanan Istria bölgesi, çarpıcı doğası ve kültür dokusuyla Akdeniz’in en güzel köşelerinden biri. Romalıların ifadesiyle Terra Magica, yani büyülü topraklar…

KARGI / ÇORUM
Pirince gidenler
Türkiye’de Karadeniz çeltik havzasının en eski ekim alanlarından biri Çorum’un Kargı ilçesidir. Atlas, Kızılırmak vadilerinde çeltik tarlalarında, rençperlerin dünyasına konuk oldu.

Lavlardan doğan park

Arkeoloji millileştiriliyor mu?

RUSYA’NIN BUDİSTLERİ
Sarı şapkalılar
Sibirya’nın uçsuz bucaksız, bembeyaz ışığıyla göz alan düzlükleri binlerce yıldır birçok inancın ortak yurdu oldu. Halk arasında Sarı Şapkalılar olarak bilinen Tibet Budizminin bir okulu da burada boy verdi.

MANİSA
Demirci’nin çanları
Manisa’nın Demirci ilçesi geleneksel üretim biçimleri, özelikle dokuma tezgâhları ve katedrallere, koyunlara, keçilere çan üreten ustalarıyla göz dolduruyor. Selçuklu yapılarının yanında Osmanlı konut mimarisini temsil eden yapılarıyla Demirci, “küçük ama yaşanır” sözünü yineletiyor.

Mars’ta küresel fırtına

Abonelik Tipi

90% lara varan avantaj 8,99 ₺


Atlas Diğer Sayılar

Atlas Temmuz 2018

Atlas / Temmuz 2018

8,99 ₺


Atlas Haberler