Dünya şampiyonu dünyaya açıldı

VakıfBank Bizim Yerimiz / Bahar 2019

Sporun birleştirici gücü, Türkiye ile Bosna Hersek’i filede buluşturdu

33 yıl önce temelleri atılan VakıfBank Spor Kulübü, voleybol okulları ve altyapı yatırımlarıyla kız çocuklarını sporla tanıştırıyor, hayallerinin ötesinde bir geleceğin kapılarını aralıyor. Dünyanın en başarılı kadın voleybol takımına sahip olan VakıfBank Spor Kulübü, yeni yetenekleri keşfetme ve onları voleybola kazandırma misyonuyla dost ve kardeş ülke Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da voleybol okulu açtı. Yurt dışında voleybol okulu açan ilk kulüp olan VakıfBank, Bosnalı kızların da ‘Yanındaki Güç’ oldu.


Türkiye ve dünya voleybolunda elde ettiği başarılarla adını zirveye yazdıran VakıfBank Spor Kulübü, şampiyon sporcular yetiştirmek ve sürdürülebilir başarı için altyapı yatırımlarına devam ediyor. İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Bursa'da toplam altı Voleybol Okulu'yla faaliyet gösteren sarı-siyahlılar, Avrupa'daki ilk voleybol okulunu Bosna Hersek'in Saraybosna şehrinde açtı. Böylece VakıfBank Spor Kulübü, yurtdışında voleybol okulu açan ilk kulüp oldu.


Sportska Dvorana Ramiz Salcin Spor Salonu'ndaki açılış törenine T.C. Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç, VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Osman Demren, Bosna Hersekli yerel yöneticiler, iş ve spor dünyasının önde gelen isimleri, VakıfBank üst düzey yöneticileri ile VakıfBank Voleybol Okulu Saraybosna antrenörleri ve öğrencileri katıldı.

Bu işe gönlümüzü koyduk

Açılış töreninde konuşan VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, “VakıfBank olarak VakıfBank Spor Kulübü’nü Türk kadınının uluslararası alanda neler başarabileceğini göstermek ve Türk sporunun, voleybolunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla kurduk. Bu bakış açısıyla Türkiye’nin spor alanındaki en uzun soluklu sosyal sorumluluk çalışmalarından birini sürdürüyoruz. Dünden bugüne büyük emeklerle gelen VakıfBank Spor Kulübü, bizim için sadece bir yatırım değildir. Bankamızın toplumsal sorumluluğu gereği hayata geçirdiği en önemli çalışmalardan biridir. VakıfBank olarak bu işe gönlümüzü, kalbimizi koyduk. Bizler gelip geçiciyiz ama kulübümüz ve başarıları bakidir” dedi.

Yetenekli kızlar sporla tanışıyor

Altyapı yatırımlarına büyük önem verdiklerini kaydeden Özcan, iyi insan ve başarılı sporcu yetiştirmeyi hedeflediklerini vurguladı. Özcan, “Bizim misyonumuz kızlarımıza şampiyonluklar kazanacakları zemini sağlamak, başarılarını sürekli hale getirecekleri imkanları sunmaktır. Bu sebeple altyapı yatırımlarımıza büyük önem veriyor ve açtığımız voleybol okullarımızla yetenekli kızlarımızı bu sporla tanıştırıyoruz. Topluma iyi insan, spor camiasına başarılı voleybolcular yetiştirme hedefiyle kurduğumuz VakıfBank Spor Okulları’nda son altı yılda bin 500’ün üzerinde kızımızı spora kazandırdık. Allah’a şükürler olsun ki bugün, Türkiye ile Bosna Hersek arasındaki tarihten gelen kardeşliğimizin bir nişanesi olarak Saraybosna’dayız. Bosnalı kızlarımızın da artık yanında biz varız” diye konuştu.

Haftanın üç günü eğitim

İlk olarak 21 öğrenci ile çalışmalarına başlayan Saraybosna'daki VakıfBank Voleybol Okulu'nda çarşamba, cumartesi ve pazar günleri 2007-2009 arası doğumlu kız çocukları eğitim alıyor. VakıfBank Voleybol Okulu'nda öğrencilere temel voleybol bilgisi başta olmak üzere fiziki, teknik ve mental eğitimler verilecek. VakıfBank Spor Kulübü'nün tecrübeli antrenörleri tarafından verilecek olan eğitimlerin ardından başarılı olan sporcular, dünyanın en büyük kulüpleri arasında gösterilen VakıfBank Spor Kulübü'nün altyapısına kazandırılacak.


VakıfBank Bizim Yerimiz / Seçilmiş İçerikler


VakıfBank Bizim Yerimiz Sayılar