Değişimi Gücü Sensin

VakıfBank Bizim Yerimiz / Bahar 2019

VakıfBank Yönetim Zirvesi - 2018 Antalya’da gerçekleştirildi

VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, Antalya’daki Yönetim Zirvesi’nde “Değişim, bir defa gerçekleştireceğiniz ve bitecek bir süreç değildir. Hep daha iyiyi, daha verimliyi, daha kaliteliyi aramalıyız. Artık bu arabanın motoru yeterince açılmıştır. Artık değişimde gaza basmanın, öne çıkmanın, değişime liderlik etmenin vakti gelmiştir” dedi.


‘Güçlü Türkiye’nin Lider Bankası’ VakıfBank’ın 2018 yılı Yönetim Zirvesi 15-17 Kasım tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi. ‘Değişimin Gücü Sensin’ konseptiyle düzenlenen zirveye 81 ilden yaklaşık bin 300 VakıfBank yöneticisi katıldı. Zirvede bankanın 2018 genel performansı değerlendirilirken, 2019 yol haritası da ele alındı. VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, zirvede yaptığı konuşmada 2018 yılında VakıfBank’ın marka algısını güçlendirdiklerini, itibarını yükselttiklerini belirtti. “Değişimin gücünü hissettiğimiz bir yıl oldu” diyen Özcan, yeni başarılara imza atmak için ezber bozan işler yapmaya devam edeceklerini söyledi. Temel hedeflerinin VakıfBank’ın güçlü yönlerini daha ileri taşımak ve eksikleri hızla tamamlamak olduğunu ifade eden Özcan, şöyle konuştu:

“Hedeflerimize hep birlikte inandık, birbirimizin yanındaki güç olduk. Birlikte çıktığımız bu yolda, adımlarımızı heyecan, umut ve inançla attık. Değişimi birlikte gerçekleştirdik. Bu nedenle bu yıl Yönetim Zirvemizin konseptini ‘Değişimin Gücü Sensin’ olarak belirledik. İnancımız sayesinde bugün her yönüyle daha güçlü, daha modern ve daha başarılı bir VakıfBank markasına kavuştuk. Biz değişmeye, dönüşmeye ve sağlıklı büyümeye devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi, birlikte az zamanda çok ve büyük işler başardık. Fakat yaptıklarımızı asla yeterli görmeyiz. Çünkü daha çok ve daha büyük işler yapmak zorunda ve kararlılığındayız.”


Değişim sizin eseriniz

“Değişerek gelişmek VakıfBank için artık bir kurum kültürü haline gelmiştir” diyen Özcan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İlkemiz; değişime ayak uydurmak değil değişime öncülük etmek ve değişimi yönetmektir. Tüm Türkiye şahittir ki, pek çok kurumun ancak uzun sürelerde gerçekleştirdiği köklü dönüşümü, VakıfBank olarak sadece bir yılda hayata geçirdik. Eğer sizler ‘Güçlü Türkiye’nin Lider Bankası’ vizyonumuza ve hedeflerimize inanıp, onları sahiplenmeseydiniz, buna ulaşmamız çok zor olurdu. Can-ı gönülden söylüyorum, bu başarıdaki en büyük pay sizlerindir. Büyük VakıfBank Ailesi, değişimin gücü sizsiniz. Bu değişim sizin eseriniz.”


VakıfBank Bizim Yerimiz / Seçilmiş İçerikler


VakıfBank Bizim Yerimiz Sayılar