Zaman yarat ve gereğini yap

Men's Fitness / Ocak 2018

38 yaşındaki ADAM LEVINE, dövmelerinin altında son derece kaslı bir vücuda sahip. Zamanını spor salonları, basketbol sahası ve yoga stüdyolarında geçirerek vücudunu zinde tutuyor.

HAZIRLAYAN: ZACK ZEIGLER

Kapak Antrenmanı

ADAM LEVINE bile aktif kalmaya zaman bulabiliyorsa, siz de bulabilirsiniz. NBC’de devam eden The Voice’in hazırlık koşturmacası, Maroon 5’ın yeni albüm turnesi çalışmaları, üstüne üstlük evli ve çocuklu bir iş adamı olmasına rağmen bu adam sürekli spor yapmayı başarıyor.

38 yaşındaki Levine, ağırlık egzersizleri ve yoga yapmaya, golf ve basketbol oynamaya zaman ayırabiliyor. İster evinde, ister turne yolunda olsun bunu yapabiliyor. “Öğrendiğim bir şey var: Dışarı çıkmalı ve terlemelisin. Bu, titizlikle hazırlanan antrenman programlarından bile daha önemli” diyor. Levine’in eski bir arkadaşı ve yoga hocası olan Chad Dennis, birkaç yıl öncesine kadar Levine’in neredeyse her gün yoga yaptığını söylüyor. Daha sonrasında Levine değişiklik yapmak istediğinde ona ünlülerle çalışan bir antrenör olan Harley Pasternak’ı önermiş. Pasternak, Levine’in beslenme düzenini ve antrenman rejimini hazırlıyor. “Adam, normal biri değil. Sürekli saldırıyor, saldırıyor, saldırıyor ve önüne ne koyarsam koyayım şikayet etmiyor” diyor Pasternak.

“Onun böyle bir döngüsü var. Tekrar yogaya başladığında, yaşlandıkça kuvvet ve kondisyonun yanı sıra esnekliğe de ihtiyaç duyduğunu fark etti” diye ekliyor Dennis.

Pasternak, sürekli yeni şeyler denemek isteyen Levine için her zaman yeni ve ilginç yöntemler bulmak zorunda. Ekibin son buluşu, basketbol antrenörü Idan Ravin olmuş. Son derece ünlü bir antrenör olan Ravin’in, LeBron James ve Kevin Duran gibi onlarca oyuncunun oyun tarzını geliştirmesine yardımcı olan yumuşak, hatta felsefik denebilecek bir yaklaşımı var.

“Her şeyi anlaşılabilir ve uygulanabilir bir dille anlatıyorum. Çoğu şeyi müzik bağlamı içinde yapıyoruz. Örneğin, Levine hareket ettiğinde ritmi bulmak zorunda” diyor Ravin. Bu farklı yaklaşım oldukça işe yaramış gibi görünüyor. Çünkü Levine, Idan hakkında konuşurken şunları söylüyor: “Hayatım boyunca basketbol oynadım ama Idan ile çalışmak insana ‘Vay be! Şimdiye kadar her şeyi yanlış yapıyormuşum’ dedirtiyor.”

Levine, spor salonunda ise eski bir deniz subayı olan antrenör Gabe Rangel’dan destek alıyor. “Levine çok fazla seyahat ediyor, bu yüzden ne zaman şehirde olsa salona giriyoruz.” Levine, Rangel ile birlikte bazen maksimum eforlu ağırlık egzersizleri ile onu destekleyen yardımcı ağırlık egzersizleri, bazen de burada sizlerle paylaştığımız türden bir tam vücut programı uyguluyor.


Men's Fitness / Seçilmiş İçerikler


Men's Fitness Sayılar