Cennet Seni Çağırdığında

Marie Claire / Temmuz 2017

Maldivler’in dünyanın en ayrıcalıklı yerlerinden biri olduğunu, doğanın ona bahşettiği renklerden anlayabiliyorsunuz. CONSTANCE MOOFUSI MALDIVES VE CONSTANCE HALAVELI MALDIVES’TE hayatınızda en az bir kes deneyimlemeniz gereken bir tecrübe yaşayacaksınız.

‘BALAYINDA NEREYE GİTMEK İSTERSİNİZ?’

Sorusu yakın zamanda evlenecek olan ya da henüz öyle bir niyeti olmayan herkesin aklını kurcalar. Herkesin bu konuda fikri vardır. Benim bu konudaki fikrim hep, tüm gün kum, deniz ve güneşin tadını çıkarmak yerine; Bir gün bu fikrimin değişeceği aklımın ucundan bile geçmezdi, ta ki Maldivler ile tanışana kadar…

Çok yoğun geçen bir dönemin ardından böyle bir mola vermek herkesi heyecanlandırır. Çevreme Maldivler’e gideğimi söyledğimde; ‘ Tek başına balayına mo çıkıyorsun? gibi esprili(!) tepkilere maruz kalsam da içten içe bu duruma özendiklerini biliyordum. Uzun bir aradan sonra deniz, kum ve güneş ikilisiyle bir araya gelecek olmaktan ötürü sabırsızlanıyordum. Qatar Airways ile birlikte, Katar aktarmalı olarak Maldivler’in başkenti Male’ye uçuyoruz. Şehre inişimizin ardından gideceğmiz otele ulaşmak için deniz uçağına binmemiz gerekiyor. İlk durağımız Constance Moofushi Maldives olacak. İnişin ardından bir süre otelin lounge’unda bekliyoruz. Male Havaalanı’nın etrafında gidebileceğiniz ya da oyalanabileceğiniz hiçbir şey yok. O yüzden otelin bekleme salonu olması, çölde vaha gibi. Pervanelerin dönmesiyle 20 dakikalık yolculuğumuz başlıyor.


Marie Claire / Seçilmiş İçerikler


Marie Claire Sayılar