Zayıf İnsanların Uyguladığı 21 Sağlıklı İpucu

Mag / Temmuz - Ağustos 2017

Zayıf insanlara gıpta ile bakmakla zayıflanmıyor kızlar! Bakarak degil harekete geçerek ancak başarı saglanıyor, tecrübeyle sabittir. Hayatımıza adapte etmemiz ve kendi vücudumuzla benimsememiz gereken birçok saglıklı adım var. Her şey bizde bitiyor, kafamızda sadece... Şimdi size birçok zayıf insanın hayatına eklediği ve düzenli olarak uyguladığı ipuçlarını vermek istiyorum. Hepsi bir anda degil tabii, önce bir - iki tanesini seçin ve ufak ufak uygulamaya başlayın, inanın çok faydasını göreceksiniz ve böylece listeye devam edeceksiniz. Benden söylemesi…

İnce olmak değil sağlıklı olmak tercihleri…

Bize iletilen mesaj hep aynı: “Zayıf ol, güzel görün.” Reklamlar, tüm diyet endüstrisi, Hollywood’dan aldığımız mesajlar, medya ve giyim sektörü hep aynı. Ama aslında şunu söylemiyorlar; sağlıklı olun zaten ince olacaksınız. Eğer sağlıklı ve ince olabiliyorsanız, o zaman da güç kazanmalısınız. Bakın ince olmak için sağlığınızı riske atmayın. Sağlıklı görünmek ilk kuralınız olmalı. Bu bir maraton, sprint değil… Yaşam biçiminizde yaptığınız değişiklikler yavaş ve aşamalı olabilir, zaten sağlıklısı da aslında bu şekilde olmalı. Kısa süreli şok diyetler sizi çabuk kilo veriyormuş gibi gösterebilir ama inanın fazlasıyla geri geleceklerini de bilmelisiniz. Düzenli beslenerek ve sağlıklı yiyecekleri hayatınıza katarak zaten vücuttan istenmeyen fazlalıkları yavaş yavaş atacaksınız.

Güne bitki çayları ile başlarlar…

Biz kahvaltıda üşengeçlikle besleniyorken, zayıf insanlar kilo koruma programı gibi düşünerek bitki çaylarından faydalanırlar Hatta bitki çaylarına tarçın eklerler ki, insülin konusunda sorun yaşamasınlar. Bakın en azından iki öğün arasında bitki çaylarını içmeye çalışın. Çok faydasını göreceksiniz. Kahveler yoğun kremalı lütfen! Şaşırdınız evet! İlk okuduğumda ben de çok şaşırdım. Son dönem kahvecilerde ‘’yoğun krema lütfen’’ demek herkese değişik geliyor değil mi? Ama önce sütsüz demek kaydıyla! Ağır krema, kan şekerinizi dengeli tutmaya yardımcı olan sağlıklı yağ içerir. Ancak aman dikkat başka malzemeler eklenmemesine dikkat etmelisiniz.


Mag / Seçilmiş İçerikler


Mag Sayılar