iPhone için Hoparlör ve Kulaklıklar

Macline / Ocak 2017

Son derece yetenekli, her bütçeye uygun hoparlör ve kulaklık modellerini bir araya getirdik.

Cellular Line Mantis 

Son derece mütevazi bir fiyat etiketiyle gelen bu sempatik model, ilk aşamada güzel görünüyor. Oval ve ince tasarımı ile kulakiçi için ideal yapıda. Beyaz renkte ve kablosu da ortalama uzunlukta. Çok yönlü ve kolay kablolu stereo kulaklık Cellular Line Mantis, derin alçak frekansları ile çok iyi ses kalitesi ve zengin ses sağlamayı başarıyor. Gelen aramaları yönetebilmeye de olanak tanıyor. Fiyatına inanamayacaksınız! 

Yurbuds Ironman Inspire 

Ünlü ses teknolojileri markası Yurburds’un şaşırtıcı tasarımlı modeli Ironman Inspire ile tanışmalısınız. Star Trek izleri taşıyan görünümüyle kesinlikle baştan çıkarıcı. Biraz bilim kurgusal olduğuna şüphe yok. 

Sahip olduğu Twist-Lock (Çevir-Kilitle) teknolojisi sayesinde rahatsız etmeden kulak içine oturuyor. Üstelik terlemeye ve suya karşı dayanıklı. Ortam seslerine izin veriyor, izole bir deneyim vaat etmiyor yani; ve en zorlu fiziksel aktivitelerde bile kulağınızdan düşmüyor. Ultra yumuşak silikonlu yapısıyla ergonomik olarak tasarlandığından, uzun süreli kullanımlarda kulak içini de tahriş etmiyor. Fiyatıyla bir diğer ‘çok iyi’ seçim. 

Coloud Boom Transition Control 

Talk Enerjik ve kaliteli bir kulaküstü kulaklık, üstelik mütevazi fiyat etiketi de cabası. İlginç tasarımıyla özellikle gençler için son dönemin trend noktaları arasında olduğunu da belirtelim. Katlanabiliyor olması, özellikle küçük çantalarda kolaylıkla taşınabilmesini sağlıyor. Elbette tüm bu görsel ve bütçesel detaylara ek olarak teknoloji özellikleri de dikkate değer. 40mm gibi son derece büyük sürücülerle gelen ürün, bu sayede oldukça iyi bir ses kalitesi sunuyor. Altın kaplama 3.5mm jack’ı da ses kalitesinin önemli detayları arasında. 

Philips SHK1030 

Renkli, enerjik ve genç bir kulaklık modeli Philips SHK1030. Hollanda merkezli teknoloji şirketinin 3 yaş üzeri çocuklar için özel olarak geliştirilen kulaküstü kulaklığı; net, berrak ama bir yandan da dengeli bir ses sunumu sağlarken yumuşak pedleriyle konforu de uçlarda yaşatıyor. Kilitlenebilir maksimum ses seviyesi kontrolü sayesinde de ebeveynler, çocuklarının yüksek seste müzik dinlemesini önleyebiliyor. Çocukların görür görmez bayılacağı, ilginç bir alternatif olduğuna şüphe yok. Ayrıca eğlenceli kutusu da övgüyü hak ediyor. 

Beats Pill+ 

Kablosuz ve küçük tasarımlı bir diğer hoparlör modeli de ünlü ses teknolojileri markalardan Beats’in Pill+’ı. Gerçekten inanılmaz küçük ve zarif; adeta gittiğiniz her yere götürmeniz, beraberinde etrafa pozitif enerji yaymanız için tasarlanmış. Ayrıca şık arayüzü de dikkate değer teknolojisinin sadece başlangıç kısmını oluşturuyor. Güçlü ses çıkışı ile iddialı; üstelik paylaşılanı dinleme özelliği sayesinde çok sayıda kullanıcıyı da bir araya getirmek gibi ayırt edici bir görevi daha var. 

iPhone’un yanı sıra Apple Watch da dahil olmak üzere çok sayıda cihazla eşleştirilebilen Beats Pill+’ın aktif 2 yönlü geçiş sistemi, dinamik bir ses aralığında optimize bir ses alanı oluşturuyor ve tüm müzik türlerinin en net haliyle duyulmasını sağlıyor. Yüksek frekans ve alçak frekans hoparlörü ayrımı, tüm dünyadaki profesyonel kayıt stüdyolarında bulunan akustik tekniğinin aynısını kullanmasıyla da öne çıkıyor. Üstelik kablosuz olarak tam 12 saat boyunca çalışıyor. Kendi alanında en uzun şarj dayanıklılığına sahip aygıtlardan biri özetle. Üstelik 3 saatte şarj oluyor.


Macline / Seçilmiş İçerikler


Macline Sayılar