KIYAFETİM HİÇBİR ŞEYE ENGEL DEĞİL

Lacivert / Kasım 2016

Peru’da düzenlenen 10’uncu Tekvando Poomse Dünya Şampiyonası’ndan altın madalya ile dönüp Türkiye’nin yüzünü güldüren Kübra Dağlı ile bu başarıya giden yolculuğunu konuştuk. Sempatik tavırları ile bir çok tekvando meraklısına da örnek olan Kübra, spor dünyasına adını genç yaşında altın madalyası ile yazdırdı. İlerleyen süreçte de Kübra Dağlı ismini sık sık duymaya devam edeceğiz gibi görünüyor.

Söyleşi: KÜBRA DAĞLI

H. SENA KARTAL

Öncelikle Kübra Dağlı’yı tanımak isteriz.

20 yaşındayım. Aslen Ispartalıyım. İstanbul’da yaşıyoruz. Bu sene Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümüne başladım. Bir süredir Sakarya’dayım yani. Alışmaya çalışıyorum.

Günlük hayatında nasıl bir insan Kübra Dağlı?

Ben günlük yaşamımda da sürekli tekvandoda beraber çalıştığım arkadaşlarımla beraberim. Hem antrenmanlarda hem de boş zamanlarımızda hep beraberiz. En iyi arkadaşlarım hep tekvandocular.

Ailede sporla ilgilenen başka kimse var mı?

Evet var. Babam boks, amcam tekvando antrenörü.

Spor yapmaya yönelişin, tekvando ile tanışman nasıl oldu?

Spora ilk karate ile kendi kulübümüzde başladım. 13 yaşındaydım. Dayımın ve babamın bunda büyük etkisi oldu. Bana çok destek oldular. Her zaman cesaretlendirdiler. Bendeki gelişmeler sonucunda beni daha sonra karateden tekvandoya yönlendirdiler.

Spor sana ve hayatına neler kattı?

En başta özgüven kattı. Ben spora başlamadan önce hiç kendine güvenen birisi değildim. Çok çekingendim. Bu tekvando ile gelişti. Kendimi ifade ederken artık çekinmeyen biri oldum.


Lacivert / Seçilmiş İçerikler


Lacivert Sayılar