YÜKSEK İDDİA

Instyle Türkiye / Temmuz 2020

Türkiye’de internet evreninin en popüler isimlerinden Danla Biliç, güçlü duruşunu yansıtan monokrom kombinler içinde Röportaj SERCAN YAŞAR Fotoğraflar ERDİ DOĞAN - PPR Styling NAZLI KAYRAN
Sosyal medyadaki adı Danla The Yargı Machine. Yüksek sesli, özgüvenli. Ama onunla yüz yüze biraz vakit geçirdikten sonra ne kadar sakin ve içe dönük olduğunu anlıyorsunuz. İnternet dünyasının en güçlü kadınlarından biri Danla Biliç ürettikleriyle olduğu kadar söyledikleriyle de gündemden düşmüyor. Yanlış anlaşılmaktan ve atılan iftiralardan rahatsız oluyor ancak , “Herkes beni sevmek, beğenmek zorunda değil,” diyerek aklından geçeni özgürce paylaşıyor. “Ben güce aşık birisiyim galiba. En güçsüz hissettiğim anda bile tek derdim çok güçlü görünmek olur,” diyen Danla Biliç en gerçek, sahici ve iddialı haliyle huzurlarınızda.

Danla Biliç oldum dediğin nokta nedir?
Danla olmak ne demek ki? Yüzlerce insanın takip ettiği, merak ettiği, hem çok sevdiği hem de nefret ettiği bir Instagram kızı olmaksa bundan kastettiğin ilk videomla oldum diyebilirim. Kulağa biraz iddialı geliyor ama gerçekten böyle oldu. YouTube'a bir video yükledim ve ertesi gün sokakta hiç tanımadığım insanlarla sarılmaya başladık.

Ünle aran nasıl?
Aramız çok iyi (gülüyor). Önceki hayatımda bence daha da ünlüydüm çünkü bir videoyla hayatı değişen bir kız için fazla sakin kalabildim. Sanki doğuştan herkes beni tanıyormuş gibi hissediyorum ama aslında öyle değil.

Sosyal medyada başına gelen en üzüldüğün veya seni etkileyen olay neydi?
Benim kötü yorumlara, eleştirilere hep bağışıklığım vardı. Bu işe girerken kendime söz verdim, “Kim ne derse desin, ben ne istersem onu yapacağım ve ne söylemek istersem onu söyleyeceğim.” Ki öyle de yaptım. Ne siyasi görüşümü, ne dini görüşümü, ne de bir olaya bakış açımı söylemekten çekindim. İş böyle olunca sayısız eleştiriye maruz kalıyorum. Bunlar beni üzemez ya da değiştiremez, ben buyum. Beni bu mecrada iki üzen şey var. Yanlış anlaşılmak ve iftira. Yapmadığım ve ya söylemediğim bir şey hakkında açıklama yapmak gücüme gidiyor. Açıklama yapmasam kabullenmiş oluyorum, açıklasam karşı tarafa istediğini vermiş oluyorum. Örnek olarak hangi birini anlatayım ki? Beni seven, yolda gördüğünde gelir sarılan, güzel mesajlar yazan milyonlarca insan varken sadece hakaret eden, beni mutsuz etmeye çalışan insanları kafaya takmak bence diğerlerine haksızlık. Herkes beni sevmek, beğenmek zorunda değil. Kendinizi gerçekten buna inandırdığınızda sorun ortadan kalkıyor.

Instyle Türkiye / Seçilmiş İçerikler

Spa Deneyimi
Temmuz 2020

Spa Deneyimi

YENİ NESİL SPA RİTÜELLERİ, HOLİSTİK VE KİŞİYE ÖZEL YAKLAŞIMLARDAN OLUŞAN PROGRAMLAR İLE STRESTEN UZA...

MEVSİM YAZ
Haziran 2020

MEVSİM YAZ

KARANTİNA SONRASI ÇEKİLECEK SEN ÇAL KAPIMI ADLI DİZİDE KEREM BÜRSİN'LE BAŞROLÜ PAYLAŞACAK HANDE ERÇE...


Instyle Türkiye Sayılar