YEŞİLİMSİ MAVİLERLE HUZURA YOLCULUK

House Beautiful / Nisan 2017

Tasarımcı Elizabeth Bauer Watt yeşilimsi mavilerle sakin ve huzurlu bir çiftik evi yaratmış. Ayna parlaklığında duvarlar ve klasik görünümlü mobilyalarına rağmen bu evdeki her şey dört küçük çocuklu bir ailenin gündelik hayatını kolaylaştıracak türden..

Bu evi tanımlayan en belirgin özellik yeşilimsi mavilerle kaplı duvarları. Aslın mekan tasarımına buzulların çeşitli tonları da hakim diyebiliriz. Bu canlandırıcı renk yelpazesine ilham veren şeye gelince: “Klasik mavi-beyazı çok severim ama bu tercihi yapmak kolay yolu seçmek olurdu. Yeşilimsi mavi geleneksel etkiyi yaratmakla birlikte farklı bir görünüm veriyor. Belirli bir mevsimi çağrıştırmıyor ve zamansız. Kış aylarında karların içinde çok güzel görünüyor,” diye anlatıyor tasarımcı Elizabeth Bauer Watt. 

İnsan dört küçük çocuğun bu zarif odalarda koşuşturduğunu düşünemiyor. Burası Manhattan’da yaşayan bir ailenin hafta sonu evi. Greenwich Connecticut’ın kırsalında Audubor Koruma Alanı’nın hemen yanında iki buçuk hektarlık bir arazi üstüne inşa edilmiş bir çiftlik evi. Çocuklar ortalıkta koşturmak ve istediklerini yapmak konusunda özgür. Bu yüzden de evde belirli oranda bir resmiyet olsa da çok değerli malzemeler kullanmamaya özen gösterilmiş. “Kumaşların çoğu hem iç, hem dış mekana uygun, değilse de uygun hale getirdim. Salondaki sehpa lakeli parşömen. O yüzden de çok güvenli. Üzerine bardak koyduğunuzda iz bırakmıyor. Vintage yan sehpalar da cam kaplı. Çocuklar elbette her gün salonda değiller ama misafirler de olduğunda endişe etmiyorsunuz. Hayatınız kolaylaşıyor.”


House Beautiful / Seçilmiş İçerikler


House Beautiful Sayılar