KUZEY VE GÜNEY EGE’DEKİ EN İYİ BUTİK OTELLER

Hello - Türkiye / Ağustos 12, 2020

COVID-19 gündeminde en önemli şeylerden biri de sakin, kalabalıktan uzakta, sağlıklı bir tatil yapmak. Ege’nin en güzel koyları, bu yaz sıkça tercih edeceğimiz lokasyonlar arasında. Peki en iyi butik oteller hangileri? Bu sorunun cevabını HELLO! için tarihçi, yazar, gezgin ve profesyonel rehber Saffet Emre Tonguç ile seyahat ve sanat yazarı Serda Büyükkoyuncu yanıtlıyor. İşte ikilinin parmakla gösterdiği rotalar...
Saffet Emre Tonguç’un Güney Ege önerileri
Marmaris / Kumlubük / Dionysos Dionysos, doğallığı ve işletme anlayışıyla benim Türkiye’de en sevdiğim oteller arasında. Kumlubük Koyu’nda, zeytin ve çam ağaçlarıyla çevrili bir dünya. Mavi ve yeşilin birbirinden güzel tonlarıyla kucaklaşacağınız otel, farklı konaklama seçenekleri sunuyor. İster her biri deniz manzaralı terasa açılan özel otel odalarda, ister apartta, ister havuzlu villalarda kalabilirsiniz. Yerli üretim ve temiz tarım yaptıkları bir çiftlikleri var. Otel ve çiftlik iç içe geçmiş gibi düşünebilirsiniz… Otel mutfağında kullanılan ürünlerin çok büyük bölümü bu çiftliklerde üretiliyor. Menüde ise ödüllü şef Didem Şenol imzası var. Yani otelde bulunduğunuz sürede hem doğal besleniyor hem ayrıcalıklı lezzetler tadıyorsunuz.
Fethiye - Perdue Son yıllarda yükselen tatil anlayışlarından biri ‘glamping’. Kamp ruhu ve doğayla iç içe olmanın, lüks ve konforla buluşmuş hali diyebiliriz. Koronavirüs sürecinden sonra ayrı bir kıymetlendi bu tür tatiller. En iyi örneklerinden biri ise Faralya’daki Perdue Butik Otel. Sadece 11 odası var ve kendinizi özel hissedeceğiniz her detaya sahipsiniz. Jakuzili odaları, terasta iki kişilik düzenlenmiş masaların yer aldığı restoranı ve hem denize açılan hem kendine özel güneşlenme alanı olan superior odası ile özellikle romantik tatillerin vazgeçilmezi. Mutfağı da farklı çünkü sabit bir menü yok. Çünkü alışverişler günlük yapılıyor ve şef taze, yerel lezzetler pişiriyor. Yaratıcılıktan beslenen Akdenizli bir mutfağı var. Ertesi gün nasıl bir lezzet sürpriziyle karşılaşacağını bilmemek ama kendini emin ellere bıraktığını bilmek keyifli. 

Alaçatı - Alavya Alaçatı’daki Alavya Otel ve onun altı odadan oluşan özel villası Alavya Privee ayrıcalıklı adresler arasında. Alavya Privee, ilk kez bu yıl kısa ve uzun dönem konaklamalar için kiraya verilecek. Eskişehir’deki Odunpazarı Modern Müze’nin de sahibi olan Tabanca Ailesi’ne ait villa, Türkiye’de gördüğüm dekorasyonu en muhteşem mekanlardan biri. Alaçatı’nın ortasındaki Alavya Hotel ise hem çok merkezi hem de tüm kalabalıktan izole olmayı başarabilmiş bir adres. Sakız, dut, zeytin, hünnap ağaçlarının arasında, sıra dışı mimarisi ve rafine bir zevkin yansımalarını taşıyan dekorasyonu ile otelde geçirdiğiniz her gün ayrı bir keyif. Havuzu ve SPA’sı ise tatilinizi daha da güzelleştirmek için var.

Hello - Türkiye / Seçilmiş İçerikler


Hello - Türkiye Sayılar