TELEViZYONUNUZ iÇiN DOĞRU SES SİSTEMİNİ SEÇiN

Hardware Plus / Şubat 2017

Televizyonlar büyüdükçe ve görüntü kaliteleri artıkça bir yerden kayıp vermeleri gerekiyor. Her ne kadar broşürlerde ya da tanıtımlarda çok iyi olduğu söylense de televizyonlarımızın kaybı genelde ses tarafından oluyor.

Bugün iyi bir televizyonun parasını verip de her şeyi hallettiğinize inanmak istediğinizi biliyoruz. Malum, ülkenin ekonomik durumları kendisini alenen gösterir oldu artık ve sürekli bir şeyler almanın vatandaşın cebine pek bir yararı yok. Ama bir televizyona yüklü bir para verdiğinizde ne yazık ki her kalemi bir anda tamamlamış ve rahata ermiş olmuyorsunuz. Özellikle cihazlarımız büyüdükçe ve inceldikçe kayıp yaşadıkları konunun başında ses geliyor. Siz de kaliteli bir televizyon aldığınızda, bu televizyonun ses kısmını telafi edecek bir çözüm bulmalısınız. Bunun için de biz varız, çünkü piyasada birçok farklı marka ve alternatif varken, bunların hangisinin sizin ihtiyacınıza uygun olduğunu tanımlamanıza yardımcı olacağız.

SESİN ÖNEMİ KAYNAKTADIR

Öncelikle ses sistemlerinin işleyeceği o ham verinin ne olduğuna bakalım. Bu da aslında sizin televizyon karşısında ne izlediğinizle alakalı. Eğer oturup herhangi bir hizmet sağlayıcısından televizyon kanallarını izliyorsanız, zaten alacağınız ses piyasanın en kalitesiz ve en alt düzey hizmeti olacaktır. Herhangi bir sertifikaya sahip olmayan, en fazla PCM kalitesinde olan (ki onlar için de çok pahalı decoder’lere sahip olmanız ve üst seviye hizmetlerden yararlanmanız gerekli) bu hizmetler için çok da uçmanıza gerek yok. Ama Netflix gibi, kendi bünyesinde düzgün işlenmiş (ve internetiniz elverdiği sürece) tüketebileceğiniz ses kaynakları olduğu anda işler biraz daha ciddiye binmeye başlıyor. Ama bu işin tepe noktası, gidip satın aldığınız Blu-Ray filmlerde bitiyor. Eğer ki Blu-Ray gibi yüksek kalite bir kaynağı tüketmeye alışkınsanız, o zaman ses sistemine de iyi para gömmeniz gerekiyor diyebiliriz. 

BİR NOKTAYA TEKRAR PARMAK BASMAK GEREKLİ:

TELEVİZYONUNUZ İÇİN SES SİSTEMİ ALACAĞINIZ ZAMANKESİNLİKLE İKİ ÖNCELİĞİNİZ OLMALI: BULUNDUĞUNUZALAN VE TÜKETTİĞİNİZ İÇERİK. YOKSA TELEVİZYONUNUZUNKONUMU, YA DA DEKOR GİBİ KONULAR GERİDE KALIYOR.NE TÜKETTİĞİNİZ VE NEREDE TÜKETTİĞİNİZ ÖNEMLİ.Hardware Plus / Seçilmiş İçerikler


Hardware Plus Sayılar