MODAYI SEV, DOĞAYI KORU

Elle / Temmuz - Ağustos 2020

TÜRKIYE’NIN ILK SÜRDÜRÜLEBILIR MODA MARKASI OLMA SIFATINI TAŞIYOR. İKI KIZ KARDEŞ, ENFAL AKBAŞ VE ESRA YAZICILAR’IN SIFIR ATIK FELSEFESINDEN YOLA ÇIKARAK KURDUKLARI HIP+HAPPEN, HIZLI TÜKETIME DUR DERKEN ÜRETICIDEN SON KULLANICIYA KADAR DOĞAL OLANI KORUMAYI AMAÇLIYOR, FARK YARATIYOR.
Gezegenimizi tehdit eden çevre kirliliği, giderek azalan doğal kaynaklar ve bozulan ekolojik denge son yıllarda hepimizin üzerinde kafa yorduğu bir konu. Farkında olmak dışında farkındalık yaratmak ve sürdürülebilir bir dünya için çaba sarf
etmekse apayrı bir şey. İşte Enfal Akbaş ve Esra Yazıcılar tüm bu olumsuz tablodan ve moda endüstrisinin ürettiği atıklar yüzünden nasıl bir kirliliğe yol açtığından hareketle bir şeyleri değiştirmek ve somut ..zümler üretmek adına Temmuz 2019’da Hip+Happen’ı kurmaya karar veriyorlar: “World Wildlife Fund (Dünya Doğal Yaşamı Koruma Vakfı) tarafından yayınlanan Enerji Raporu’na göre, bu tüketim hızıyla devam edersek 2030’da iki dünyaya, 2050’de ise 2,8 dünyaya ihtiyacımız olacak.

Elle / Seçilmiş İçerikler


Elle Sayılar