Yurtdışı Gezginler Artıyor

CHINA TODAY TÜRKİYE / Nisan - Mayıs 2017

Çinli turistler 2017 İlkbahar Festivali boyunca tam 130 ülke ve bölgeye seyahat etti. Gelir artışı, ücretli izin, vize işlemlerinin basitleştirilmesi sonucu bir hafta süren tatil sırasında en fazla rağbet gören 10 ülke şöyle sıralandı: Tayland, Japonya, Güney Kore, Endonezya, Vietnam, Singapur, Malezya, ABD, Fransa ve Finlandiya…

ÇİNLİ lüks turizm hizmetleri tedarikçisi Yingke Travel, 6 Şubat’ta “2017 İlkbahar Festivali Turist Raporu”nu yayınladı. Raporda, Çin’in turizm pazarı hakkında kapsamlı bir incelemenin yanı sıra, Çinli turistlerin 2017 İlkbahar Festivali (Çin ay yeni yılı) sırasında sergiledikleri özelliklere yer veriliyor. Rapora göre, bir haftalık tatil sırasında turizm talebinde önemli bir artış kaydedildi. Turist sayısı ve gelir miktarı arttı ve İlkbahar Festivali sırasında seyahat harcaması yapmak bir trend haline geldi. Tayland, Japonya veGüney Kore, Çinli turistlerin gittiği denizaşırı yerler arasında ilk üçü oluşturuyordu. Bu yılki raporda altı çizilen bir diğer önemli gelişme, yurtdışı seyahatlerde aile turlarını tercih edenlerin sayısındaki hızlı artıştı.

Güney Çin’de yaşayanlar seyahate daha fazla ilgi gösterirken gelen turist sayısında yıllık bazda en büyük artış ülkenin kuzeybatısındaki Ningxia Hui Özerk Bölgesi’nde kaydedildi.Ulusal Turizmİdaresi Dijital Merkezi’ne göre, Çinli turistler ÇinYeniYılı tatili sırasında ülke genelinde yüzde 13.8 artışla 334milyon seyahat yaptı. Toplam turizm gelirleri de yüzde 15.9 artarak 423.3 milyar yuana yükseldi. Gelen turist sayısı ve turizm gelirlerinde Ningxia tüm eyaletler arasında birinci oldu. Ningxia’da gelen turist sayısı yüzde 31.01, turizm gelirleri yüzde 43.47 arttı.


CHINA TODAY TÜRKİYE / Seçilmiş İçerikler

Semavi bir saray
Aralık 2016 - Ocak 2017

Semavi bir saray

Çin uzaydaki gururlu yürüyüşünü ikinci laboratuvarı Tiangong-2’yi fırlatarak sürdürdü. Uzay laboratu...

STB patlaması
Aralık 2016 - Ocak 2017

STB patlaması

Yedi yeni serbest ticaret bölgesi, Çin pazarlarını dışa daha da açıyor. Mevcut STB’lerin kazandığı b...


CHINA TODAY TÜRKİYE Sayılar