"İş Dışı Ajandam"

CeoLife / Bahar 2017

CEOLife olarak iş insanlarının iş dışı profiline göz attık. En sevdikleri restoranlar hangileri, en çok ne yapmaktan keyif alıyorlar, ne kadar televizyon izliyor, hangi dizileri keyifle takip ediyorlar, sinemayla nasıl bir ilişkileri var, araştırdık. CEOClub üyesi 124 CEO’nun katılımıyla gerçekleştirilen “CEO’ların İş Dışı Yaşam Anketi” pek çok şirket kaptanının hayata bakışıyla ilgili önemli ipuçları içeriyor. En önemlisi onların işyaşam dengesinde hangi aşamada olduklarını gösteriyor.

CEO’ların son yıllarda iş dışı yaşamlarında bir hareketlilik söz konusu. Dışarıda yemek yemekten keyif alıyorlar. Sadece iş değil sosyal hayatları için de dışarıda yemenin önemini kavramış durumdalar. Tercihlerinde dünya mutfağı, İtalyan yemekleri ve deniz ürünleri ilk sıralarda yer alıyor. Lezzetin yanında şık ve manzarasıyla ön plana çıkan mekanları tercih ediyorlar. Hobilerine daha fazla zaman ayırmaya çalışırken en çok seyahat etmeyi seviyor, yelkene adeta bir tutku olarak yaklaşıyorlar. 

Yoğun iş tempolarına rağmen TV izleyenlerin oranı da az değil. Kafalarını boşaltmak için hem yerli hem yabancı dizileri yakından takip ediyorlar. Sinema da onların vazgeçilmezi. İstedikleri kadar sık olmasa da belli bir periyotta beyaz perdenin büyülü dünyasına kendilerini bırakıyorlar. Film söz konusu olduğunda ise tercihlerini daha çok aksiyon ve komediden yana kullanıyorlar.


CeoLife / Seçilmiş İçerikler


CeoLife Sayılar