DUBAI’DEKI EN İLGİNÇ 10 AKTIVITE

CeoLife / Bahar 2016

1 - 365 GÜN SU AKTİVİTESİ

Dubai, her şeyden önce güneş, deniz ve kum demek. Tüm şehir boyunca uzanan yaklaşık 30 kilometrelik bir sahil şeridi boyunca halka açık ve otellere ait sayısız plajdan herhangi birine gidebilirsiniz. Burada kitabınızı alıp sakin bir şekilde uzanmak, isterseniz sevdiklerinizle beraber güzel bir öğlen ya da akşam yemeği yemek ya da tekneden kite surfing’e kadar her türlü su aktivitesini yapmak mümkün. Bunların içinde, en popüler olanları kite surf yapanların mekanı olan Kite Beach, marina alanında yer alan The Beach ve JBR Beach.

2 - İKONİK MEKANLAR 

Mimari açıdan denizde yüzen bir yelkeni andırdığı için Yelken Otel olarak da bilinen Burj El Arab’a dışarıdan bakmak çok daha ilginç. 7 yıldızlı ve dünyanın en lüks otellerinden biri olarak tanınan El Arab’ın odaları, lounge kısmı ve en tepedeki SkyView ile yerin altında harika bir akvaryum manzarasına sahip olan Mahara’da yemek yemek de insana ayrı bir keyif veriyor. Bu arada otelin dış yüzeyi hem mevcut ağırlığı azaltmak hem de sıcak havanın sirkülasyonunu sağlamak amacıyla büyük bez kumaşlardan yapılmış. Geceleri projektörlerle aydınlatılan bu dış yüzeyde göze hoş gelen bir renk gösterisi seyretmek de mümkün.

3 - DÜNYANIN EN YÜKSEK BİNASI 

Burj Khalifa. 828 metre yüksekliğiyle dünyanın en yüksek binası unvanına sahip. 160 katlı bu binanın tepesinden aşağı baktığınız zaman her şey artık küçük ve anlamsız hale gelecek!

4 - DUBAI MALL

Dubai ile anılan bir başka aktivite de alışveriş. Dubai Mall bunların içinde en bilineni olmakla beraber, Emirates Mall, Marina Mall ve daha çok sayıda alışveriş merkezinde, aklınıza gelen her türlü marka ve ürünü bulmak mümkün. Bunların içinde bir tanesi var ki 2014’te 80 milyonu aşkın ziyaretçisiyle metrekare başına dünyada Times Square ve Eiffel Kulesi de dahil olmak üzere dünyanın en çok ziyaret edilen lokasyonu unvanını kazanan Dubai Mall, toplam 1milyon metrekareyi aşkın alanı, 1.200 alışveriş noktası, 200 restoran, dünyanın en büyük kapalı akvaryumu, dünyanın en büyük sineması, buz pateni pisti gibi birçok özelliğe sahip. Hayatta en az bir kez görülmesi gereken bir mekan.

5 - ÇÖLDE SAFARİ VE BABS EL SHAMS 

Dubai doğal bir çöl olduğu için her türlü çöl aktivitesini de burada yapmak mümkün. 4x4’ler eşliğinde ailecek yapabileceğiniz ve deve turu, şahin uçurtma, yerel danslar gibi bölge kültürünü de tanıyabileceğiniz çöl safarisi yapabilirsiniz. Babs El Shams benzeri lüks otellerde, ıssız çölün ortasında en azından bir gece konaklayabilir, sabah çölde balon turu yaparak güneşin muhteşem doğuşunu izleyebilirsiniz.


CeoLife / Seçilmiş İçerikler


CeoLife Sayılar