Porsche Tutkunlarına En Hızlısı Geldi "918 Spyder"

BossLife / Mart 2017

Alman devi Porsche, biraz hızına hız katmak istemiş ve ortaya muhteşem bir süper otomobil çıkartmış. İlk defa 2014 yılında gördüğümüz 918 Spyder modeli, şimdi birçok yenilikle yeniden karşımıza geldi. İşte Porsche'nin yeni canavarı 918 Spyder hakkında detaylı bilgiler;

Dünyanın en güçlü spor araba üreticilerinden Porsche, 918 Spyder ile sınırları zorlamaya geliyor. 2014 yılında tanıtımı yapılan ve aynı sene üretime geçen bu süper otomobilden, sınırlı sayıda üretim yapılacağı bildirilmişti. Bu arabanın ilginç bir yanı da aslında siparişlerin 2013 yılında, daha üretime başlamadan alınmış olması. Adına 918 Spyder verilmesi, 918 adet sınırlı üretim yapılacağından geliyor. Bu otomobilden en çok sipariş alan ülke ise 249 adetle Amerika olmuştur.

Gelişen süreçlerde 918 adet satılarak, 2015 yılında proje sonlandırılmıştır. Son zamanlarda çıkan Porsche Panamera 4 E-Hybrid modelinin, elektrikli motor furyasındaki hızlı atılımı, 918 Spyder’in yeniden sahalara dönmesini sağladı. Eskiden tanıdığımız Porsche GT modelinin, modernleşmiş ve ismi değiştirilmiş hali de diyebiliriz.


BossLife / Seçilmiş İçerikler


BossLife Sayılar