Mark Williams

221B / Temmuz - Ağustos 2020

Father Brown, BBC’nin en başarılı ve en sevilen işlerinden biri. G.K. Chesterton’ın Peder Brown hikâyelerinden esinlenilerek yaratılan dizi, 2012 yılından bu yana izleyicilerle buluşuyor. Türkiye’de geçtiğimiz aylarda yayın hayatına başlayan BBC First kanalı sayesinde dizi artık ülkemizde de yayınlanıyor. Dizide Peder Brown karakterini canlandıran ünlü oyuncu Mark Williams ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.
 Bay Williams, bugüne kadar rol aldığınız onlarca önemli yapım var ama sizi Father Brown öncesinde, Harry Potter serisindeki Arthur Weasley rolünde izlemiş ve çok sevmiştim. Benim jenerasyonum için ideal bir baba figürüydünüz diyebilirim. Sonrasında Peder Brown’ı canlandıracağınızı ilk duyduğumda da çok heyecanlandım. Peder Brown’ı sizden daha iyi kim canlandırabilirdi, gerçekten bilmiyorum. Bu yolculuk nasıl başladı sizin için?
Çok teşekkür ederim. Arthur Weasley benim için de unutulmaz bir karakterdi. Father Brown’a gelince, yapım ekibi benimle iletişime geçti aslında, çok onur duydum. Çok iyi bir oyuncu seçimi diye düşündüm (gülüyor). Çok mutlu oldum tabii. Bu karakterle örtüşen birçok noktam vardı
çünkü. Sınırsız bir merak duygusuna sahip bir karakter ve bu benim için de geçerli, etrafımdaki insanlar beni de böyle tanımlarlardı eminim. Her şeye ilgisi var. Bir aktör olarak da etrafındaki her şeye merak ve ilgi duyan bir karakteri canlandırmak çok ilginç bir deneyimdi.

221B / Seçilmiş İçerikler

Mark Williams
Temmuz - Ağustos 2020

Mark Williams

Father Brown, BBC’nin en başarılı ve en sevilen işlerinden biri. G.K. Chesterton’ın Peder Brown hikâ...


221B Sayılar